Filia w Jaroszowie: Pierwszaki w bibliotece

W tym tygodniu klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie odwiedziły Filię Biblioteki Miejskiej. Biblioteka znajduje się w tym samym budynku, więc dzieci nie miały daleko, a wiele z nich jest już jej stałymi bywalcami. Wszystkie też dobrze wiedzą, co to jest biblioteka, dlaczego jest potrzebna i co można w niej robić.

W szkole pierwszaki uczą się czytać i pisać, a każde z nich ma już ulubioną książkę i ulubioną postać fikcyjną. Niektórzy nawet najbardziej lubią czytać lektury! Miejmy nadzieję, że ich zapał nie zgaśnie. W czasie spotkania dzieci zapoznały się z działami w bibliotece i sposobem porządkowania książek oraz rodzajami, i gatunkami książek, które można znaleźć na półkach bibliotek i księgarni. Później dzieci obejrzały i wysłuchały bajki w teatrzyku kamishibai, a następnie ułożyły książkowe puzzle.

Na zakończenie spotkania dzieci pokolorowały swoje własne zakładki do książek, a niektóre z nich zdążyły przygotować nawet zakładki dla rodziców. Zapraszamy do biblioteki w Jaroszowie!