Czytajmy, by zrozumieć. Czytajmy, by pomóc Ukrainie

Szanowni Państwo,

od 24 lutego nasze oczy skierowane są na wschód, a nasze serca przepełnia smutek i współczucie. Dramat Ukrainy i jej mieszkańców rozgrywa się na naszych oczach. Wszyscy solidaryzujemy się z ofiarami rosyjskiej agresji i na różne sposoby staramy się pomagać. Dlatego Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Legimi, dokładają cegiełkę i udostępniają bezpłatnie kolekcję wybranych ebooków i audiobooków.
Każda pobrana z kolekcji www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy książka to 10 zł przekazanych przez Legimi na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętym koszmarem wojny. Zebrana kwota zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, która od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji wspiera zarówno osoby, które pozostały na Ukrainie, jak i uchodźców, docierających do Polski.
Wybór tytułów w kolekcji nie jest przypadkowy – ideę akcji tak wyjaśnia Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi:

W natłoku komunikatów, często dezinformujących, łatwo można się pogubić. Dlatego chcemy pomóc w poszerzeniu wiedzy i zrozumieniu mechanizmów, które doprowadziły do rosyjskiej agresji, wykorzystując najlepiej jak możemy naszą księgarską wiedzę i możliwości cyfrowej biblioteki Legimi. Wierzymy, że tylko będąc świadomymi obywatelami, w przyszłości nie będziemy powielać błędów przeszłości.

Wśród wybranych tytułów nie zabrakło książek dla najmłodszych, które mogą pomóc w tłumaczeniu tych niezrozumiałych dla nich zdarzeń i przeżywaniu trudnych emocji.
Kolekcja książek dostępna jest na stronie www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy. Każda osoba może bezpłatnie pobrać 2 tytuły i czytać je na smartfonie, tablecie, komputerze oraz czytnikach ebooków. Niektóre tytuły mają również wersję audio.

Spróbujmy wspólnie oswoić strach, przekazując wartościowe treści.

Jakub Frołow