Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom im. Elizy Orzeszkowej

W Bibliotece rosnę - nowy projekt Biblioteki Publicznej w Strzegomiu

Logo MKiDN
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom im. Elizy Orzeszkowej, realizuje projekt „W Bibliotece rosnę”, na który pozyskaliśmy środki finansowe z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa. Całkowity koszt zadania publicznego wynosi: 9550,00zł.
 
Logo Projektu MKiDN
Biblioteka Publiczna w Strzegomiu w okresie od czerwca do grudnia 2018 roku będzie realizować program z zakresu promocji czytelnictwa „W bibliotece rosnę”, który uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wartość projektu to 9 550,00zł.
Główne założenia projektu to rozbudzanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci w wieku 3 – 6 lat i wychowanie aktywnego czytelnika na całe życie. W projekcie wezmą udział dzieci, które nie chodzą do przedszkoli oraz dzieci z przedszkoli w gminie Strzegom.
Będziemy integrować dzieci z różnych środowisk w naszej strzegomskiej bibliotece. Dzieci z przedszkoli wiejskich będą dowożone na zajęcia w Bibliotece Publicznej w Strzegomiu.
Łącznie w ramach projektu odbędzie się 30 spotkań, w czasie których dzieci będą aktywizowane i edukowane pod kątem czytelnictwa, będą uczestniczyły w licznych spotkaniach z książką, grach, zabawach i quizach.
 
 
 
 

Katarzyna Wójcik – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom

Zadania zrealizowane w ramach projektu

    spinacz
  • Cyrk owadów

    Grupa zabawowa biorąca udział w programie „W bibliotece rosnę” spędziła czas w świecie owadów.